Плюси і мінуси такого матеріалу, як арболіт Сьогодні в будівництві використовується величезна кількість матеріалів, починаючи від самих сучасних, які ще не перевірені часом», до «класичних», натурального походження, на зразок дерева.

Будинки зі зрубу/бруса будуються досить часто, переваг у них багато, як і недоліків, тому, в залежності від вимог ситуації і, перевага віддається тому чи іншому «кандидату». Ми б хотіли розглянути сьогодні арболіт, про який багато хто, напевно, чули, але знають недостатньо.

Придуманий арболіт був дуже давно – використовувався при будівництві навіть у часи СРСР у різних країнах. Але масового застосування не знайшов, так як пріоритети були зовсім іншими і віддавали перевагу іншим матеріалам. Арболіт досить дешевий, при цьому легкий і екологічний, так що його можна використовувати для багатьох цілей. Блок складається з декількох складових: органічної основи і зв'язуючого матеріалу. Органічний заповнювач – це подрібнене дерево, сполучною речовиною виступає «звичний» цемент, також в блоки, при виготовленні, додають рідке скло, хлористий калій або інші речовини, що допомагають прискорити процес затвердіння.

З переваг можна відзначити «легкість» матеріалу, що забезпечує легку вагу, але при цьому арболіт не є крихким – удари та інші фізичні впливи витримує легко, також, як і температурні перепади (спека і холод йому не страшні). Завдяки пористій структурі будівля може буквально «дихати», що позитивно позначається на обстановку всередині як взимку, так і влітку.