Облицювання будинку з допомогою горизонтального вінілового сайдинга Зараз на ринку пропонується досить велика різноманітність всіляких різновидів оздоблювальних матеріалів, призначених для облаштування фасадів будівель у, кожен з яких володіє своїми певними плюсами і мінусами.

При цьому найкращим з них, фахівці сьогодні практично одноголосно називають вініловий сайдинг. Адже виконана з такого матеріалу оздоблення, зазвичай відрізняється не тільки своєю неймовірно високою практичністю, але і створює самій споруді досить солідний захист від несприятливого впливу різного роду зовнішніх факторів.

Підготовка

Також як і будь-який інший будівельний процес, подібна робота починається з попередньої підготовки. У разі застосування горизонтального сайдинга, фасад на даній стадії необхідно буде покрити вертикальної латами, виконаної із спеціального металевого профілю, брусків або обрізної дошки. Однак якщо будинок побудований з деревних матеріалів, то потреба в облаштуванні додаткової решетування повністю відпадає. Крім того, на підготовчому етапі також потрібно буде обов'язково видалити з фасаду віконниці, решітки, труби водостоків та інші декоративні елементи.

Розмітка і монтаж базової смуги

Облицювання будинку з допомогою горизонтального вінілового сайдинга
Сама процедура монтажу таких панелей, як правило, починається з нанесення навколо всього будинку максимально точної горизонтальної розмітки. Найперша сайдингові панелі, в подібній ситуації, зазвичай прикріплюється безпосередньо до базового профілю, а всі наступні панелі будуть ще й додатково стикуватися один з одним.


Внутрішні і зовнішні кути

Якщо говорити про внутрішніх кутах, то їх монтаж, в подібній ситуації, виконується безпосередньо на місці стику стін, з невеликим відступом від нижнього рівня базової кромки смуги. Що стосується зовнішніх кутів, їх монтаж виконується за повністю аналогічної технології.

Прорізи

Облицювання будинку з допомогою горизонтального вінілового сайдинга
З боків і зверху абсолютно всі прорізи зазвичай відбуваються з допомогою спеціальних J-рейок, призначених для фіксування софітів і якісного оформлення всіх кутів. При цьому рейки, як правило, щільно не прибивають.


Монтаж панелей

Перша панель, зі свого нижнього краю кріпиться безпосередньо до базової смузі, а з верхнього – до завчасно змонтованої решетуванні. Тут відразу слід зазначити, що між матеріалом і кутом потрібно обов'язково залишати невеликий зазор, щоб панелі могли досить вільно стискатися і розширюватися. Монтаж другого ряду здійснюється слідом за першим, тільки з нижньої частини панелі тут вже не прикріплюються до решетування, а стикуються з попередніми елементами облицювання за допомогою спеціальних сполучних замків. Установка всіх інших рядів проводиться точно таким же способом.