Як відкачати каналізацію Як правило, про каналізації не згадують, поки не виникне якась проблема, пов'язана з нею. Однак більш правильною підхід – проводити регулярне відкачування та очищення каналізаційної системи.

У міських умовах цим займаються відповідні комунальні служби, а от у приватних домоволодіннях ця турбота повністю лягає на їх власників.

Найчастіше заміські будинки оснащуються каналізаціями на основі септиків, що передбачає необхідність локальної очищення, проведеної відкачуванням накопичених відходів життєдіяльності. Для проведення цих заходів найчастіше запрошуються фірми, що володіють необхідним обладнанням, однак, при наявності спеціального насоса, відкачування каналізації може проводитися і самостійно. Якщо ж каналізація на дачі має самопливний тип, тут все виглядає складніше, так як засмічення її відбувається досить часто.

Основними способами відкачування каналізації є:

1. Фекальний насос. Відмінний метод обслуговування самопливних безнапірних каналізації на дачі. При цьому робота цілком може проводитися самостійно, що призведе до економії значних коштів. Сам насос досить простий в експлуатації і відрізняє хорошою надійністю. З його допомогою можна відкачувати туалетні стоки з будь-каналізаційної конструкції, незалежно від ступеня концентрації.

2. Гідромеханічний спосіб. Проводиться за допомогою спеціального обладнання, шляхом приміщення шланги всередину каналізаційних труб, з подальшою подачею води під високим тиском. В результаті такої процедури відбувається видалення засмічень і нашарувань, які потім збираються і вивозяться на утилізацію.

3. Вакуумний. Цей тип чищення каналізації використовується ассенизаторскими службами або самостійно, при наявності насоса, що працює за методом висмоктування. Таким чином найчастіше чистять септики, вигрібні туалети і ями.

Як відкачати каналізацію

4. Аварійний. Використовується в крайніх випадках, для чого може бути використовуємо асенізатор, насос або метод ручного вичерпування, за допомогою відра та вірьовки. Останній спосіб є найпростішим, але вкрай неприємним із-за сильного смороду відходів.

Щоб уникнути передчасне засмічення каналізації на дачі, слід застосовувати профілактичні заходи. Одна з них – установка захисних решіток на всіх сливах: це дозволить запобігати потраплянню крупного сміття всередину системи. Ще один спосіб профілактики – установка жироулавливателей, невеликих і недорогих конструкцій, що захищають каналізаційні труби від попадання всередину них масла і різних жирів. Найчастіше таким чином оснащується кухонна раковина.