Теплоізоляція труб в будинку і близько Проблема www.etsk.ru труб є завжди актуальною для місцевості з різко континентальним кліматом. Напередодні зими має сенс вжити заходів з утеплення труб, які забезпечують нормальну життєдіяльність вашого будинку.

Це труби гарячого водопостачання, холодного водопостачання, каналізаційні та опалювальні. Замерзання будь-який з цих труб взимку створює серйозні проблеми власникам будинків. Труби з будь-якого матеріалу (металеві або пластмасові) однаково потребують утеплення.

Потрібно приділити серйозну увагу цій проблемі, щоб не займатися взимку трудомісткою заміною лопнули труб, а після цього все одно все-таки утеплювати.

Вибір матеріалу.

Нижче наводиться опис властивостей матеріалів, найбільш часто застосовуваних у побуті для утеплення труб.

1. Скловолокно - пружне, еластичне, володіє стабільністю форми, екологічно безпечно, нетоксична, негорючий.

2. Пінополіуретан. Міцний, з низькою теплопровідністю, має малу паропроникність, відрізняється високою адгезією до металу, папері, руберойду та ін. матеріалів, екологічно безпечний, довговічний, антикорозійний, з дуже малим водопоглинанням, важкогорючий.

З недоліків – більш висока вартість.

3. Мінеральна вата. Довговічна, вогнестійка, біологічно і хімічно стійка до різних агресивних речовин, вологостійка, паропроникна, стабільна у формі, має низьку теплопровідність, екологічно чиста.

Підготовка до роботи

Визначившись з властивостями матеріалу і ціною, купуєте потрібний вам утеплювач.

Потім необхідно отримати безперешкодний доступ до труб.

Якщо труби на вулиці, то необхідно розкопати їх, забезпечивши доступ зверху і знизу.

Теплоізоляція труб в будинку і близько
Перед початком процесу утеплення потрібно нарізати утеплювач на шматки, зручного для монтажу розміру. Потім починаємо обертати трубу утеплювачем, періодично фіксуючи його мотузкою або скотчем.

Потім потрібно захистити утеплювач від впливу грунтових вод. Для цього обертаємо водонепроникним матеріалом – руберойдом або фольгою, також фіксуючи мотузкою або пластмасовими фіксаторами.

Утеплення труб в приміщенні

Для утеплення труб в будинку добре підійдуть утеплювачі циліндричної або напівциліндричною форми. На ринку представлені такі матеріали, як пінополіуретан, пінополістирол, утеплювачі базальтові.

Перші два випускаються у вигляді напівциліндрів, а базальтовий у вигляді циліндра, який треба буде розрізати вздовж для монтажу.

Упакувавши трубу за допомогою напівциліндрів, можна обернути фольгою і зафіксувати.

Процедура утеплення, як ми бачимо нескладна, і будь-який власник будинку може виконати її самостійно.