Обробка швів цегляної кладки
Після завершення укладання цегляної стіни дуже важливим моментом є правильна обробка швів кладки. І справа тут не тільки в наданні цегляної поверхні виду завершеності і краси, але і в захисті стиків від зовнішніх кліматичних впливів.

Ситуація така, що саме шви є найбільш вразливим місцем цегляного будинку, і якщо їх належним чином не закрити, неминуче почне відбуватися поступове руйнування цементного розчину з подальшим порушенням цілісності підстави. Матеріал для такого виду роботи називається затіркою для цегли, і купується часто разом з ним. Затирання представлені в широкій колірній гамі, і вибираються в залежності від уподобань остаточного декорування. Це може бути відтінок, близький до основного тону стіни, або дає контраст – все залежить від уподобань власника будинку.

Для того, щоб домогтися гарного і якісного цегляного шва, існує ряд рекомендацій щодо використання затірки:

• Якщо цегельній шву планується надати сірий або темно-сірий колір, затиральний матеріал можна приготувати самостійно, що заощадить фінанси. Для цього потрібно взяти певну кількість ретельно дрібного просіяного піску, і додати в нього цемент з розрахунку 2/1. Після цього отриману суху суміш потроху додається чиста вода, і по ходу здійснюється ретельне розмішування до отримання однорідної густої пасти.

• Для додання шву іншого кольору доведеться використовувати покупні затирочні суміші, які готуються згідно інструкції, що додається: головне дотримуватися ретельного розмішування матеріалу. Якщо він починає густіти під час роботи, в нього потрібно додати трохи води і знову замішати.

Обробка швів цегляної кладки

• При опуклому способі закладення шва використовується спеціальне дугоподібне пристосування, що дозволяє сформувати розчин у шві у необхідною опуклій формі. Зручно спочатку проходити горизонтальні цегляні стики, а потім – вертикальні.

• Коли формується впалый шов, закладення відбувається одночасно всіх ділянок, і горизонтальних і вертикальних. Для цього дуже зручно використовувати шпатель невеликого розміру, яким суміш вкладається в шви, а їх формування відбувається тим же дугоподібним інструментом, але тільки зворотного його стороною. Всі виступаючі залишки суміші потрібно відразу прибирати, не чекаючи їх схоплювання.


Слід зауважити, що саморобні затирання досить швидко схоплюються, що необхідно врахувати при роботі з ними. Новачкам рекомендується користуватися фабричними сумішами, що містять спеціальні пластифікатори, збільшують їх еластичність і тривалість збереження придатного до використання стану.