Поради по складанню схеми каналізації приватного будинку Дуже важливо ще на етапі проектування будинку закласти правильні принципи в каналізаційну систему. Саме це дасть можливість максимально уникнути проблем в ході її подальшої експлуатації.

Існують кілька будівельних правил при розробці каналізаційної схеми:

1. Відрізок між унітазом і стояком повинен бути прямим, не містить перепади, ухили або вигини. Дуже важливо, щоб він не містив ніяких додаткових підключень, інакше при змиванні води вона буде повністю йти, відкриваючи доступ каналізаційних зловониям. Будь-яка інша лінія може містити будь-які додаткові з'єднання і прилади.

2. Довжина патрубка від стояка до унітазу не повинна перевищувати один метр. Інші лінії можуть бути довжиною до чотирьох метрів, при перерізі труби 50 мм: якщо є потреба в більш довгому відвід, потрібно застосовувати трубу перерізом 70 мм.

3. Показники максимального ухилу для зовнішніх каналізаційних ліній – до 10%, для внутрішніх – до 15%. При прокладці горизонтальних каналів від стояка до септика важливо дотримуватися незмінність висоти: винятком може бути фундаментний перехід до 4%, з обладнанням оглядового люка.

4. Глибина проходження каналізаційних ліній в грунті орієнтується на лінію промерзання, від якої проводять заглиблення ще на 50 см. Таким чином, в залежності від регіону, загальний показник може дорівнювати від 60 до 120 см, з додатковим утепленням труби мінеральною ватою.

5. Установка перевірочних люків повинна здійснюватися з періодичністю не менше 10 метрів: це робиться для можливості

Поради по складанню схеми каналізації приватного будинку
проводити очисні заходи при засорах. Максимальний допустимий показник для кута повороту – 60 градусів, але краще залишатися в межах до 45 градусів. Особливо це рекомендується в тих випадках, коли система експлуатується нерегулярно, що призводить до досить швидкого накопичення нальоту усередині системи, що може привести до її наповнення.

6. При установці зливного патрубка обов'язковим є проміжного елемента у вигляді сифона, інакше не уникнути проникнення зловоний всередину житла. Найкращий захист від цього – водяні запори, тому краще встановлювати їх у достатній кількості. Також потрібно враховувати, що якщо приладами довгий час не користуватися, вода швидше за все висохне. Зазвичай таке трапляється приблизно через місяць простою, і тоді запах з системи почне відчуватися.