Роль покрівельних снігозатримувачів В тих місцевостях, де взимку випадає значна кількість снігу на покрівлях часом накопичуються значні снігові поклади: маса цих кучугур іноді доходить до сотень кілограм.

В такому випадку будь-яка відлига перетворюється у загрозу раптового обвалення всій цій ущільненої маси вниз, в результаті чого можуть постраждати не тільки майно, але й випадкові перехожі. Для того, щоб уникнути цих неприємних явищ, на скатних дахах встановлюють спеціальні снігозатримуючі конструкції: в деяких країнах при їх відсутності збудованого об'єкту навіть буде відмовлено в прийманні.

Наявність снігозатримувачів дозволяє оберегти себе від цілої низки проблем. Наприклад, різкий обвал з даху обледенілій снігової маси дуже часто обертається значними пошкодженнями для водостічної системи: можуть зриватися різні кріпильні гаки, вивертатися жолоба. Падіння ущільненого снігу навіть з не дуже великої висоти до 5 метрів часто серйозно пошкоджує різні ландшафтні елементи, що розташовуються безпосередньо біля будинку – чагарникам, деревам, декоративних огорож і садовим скульптурам. Та ж доля може спіткати автомобілі і мотоцикли, якщо їх поставити під вікнами будинку. Особливе пошкоджуються в таких випадках покрівлі фальцевого типу, металочерепиця, профнастил – вони можуть отримувати як серйозний деформації, так і значні подряпини на своїй поверхні. З поверхні м'якої черепиці при цьому можуть вириватися цілі фрагменти гранул. Також не слід забувати про найголовніше: відомо не мало випадків летальних результатів та отримання каліцтв людьми, при різкому обвалі снігу чи льоду з покрівель.

У продажу наявні снігозатримувачі під будь-який тип покрівлі: також ці вироби можуть відрізнятися за ступенем стримуваного снігового обсягу. Тому, підбираючи найбільш підходящий варіант для себе, важливо точно знати особливості свого даху і приблизний обсяг снігу, який належить стримувати. Велику роль в цьому відношенні відіграє число монтуються снігозатримуючих елементів, а також міцність їх кріплення, так як зустрічаються випадки виривання кріпильних елементів під сніговим навантаженням.

Роль покрівельних снігозатримувачів

Найбільшою простотою і ефективністю відрізняються снігозатримувачі гратчастого типу, що дозволяють ефективно вловлювати шматки льоду самих невеликих розмірів. Гратчасті снегозадерживатели відрізняються гарним универсалізмом, що дозволяє ефективно застосовувати їх як на міських будівлях, так і на заміських приватних будинках. Найчастіше подібні запобіжник встановлюється по самому краю покрівлі, для чого використовуються підвісні або прибивні опори універсального типу: вони можуть гарантувати надійну експлуатацію виробу на будь-якому типі покрівельного матеріалу.