Система автоматичного пожежогасіння Автоматична система пожежогасіння призначена для гасіння пожежі в будинку до приїзду пожежної бригади. Така система встановлюється на об'єктах громадського користування, великих магазинах, спортивних комплексах та в місцях відпочинку.

Система здатна усунути загоряння або попередити початок пожежі.

Основним вузлом системи пожежогасіння є насосна станція. Сама насосна станція складається з трьох насосів і клапанів на контури дренчерного і сплинкерного пожежогасіння.

Перший насос призначений для заповнення та підтримки тиску в системі. На кінцях контуру розташовані два потужні насоси, основний і резервний. Основний насос запускається автоматично при спрацюванні системи. У разі відмови основного запускається резервний насос.

Від пожежної насосної розлучаються трубопроводи по всьому будинку. За декоративним стелею встановлюються сплинкера системи пожежогасіння.

Сплинкер являє собою клапан, підтримуваний скляною колбою в якій рідина. При підвищенні температури в приміщенні понад допустимої, колба лопається і клапан розкривається. З сплинкера починається розпилення води. Пониження в системі запускає основної або резервні насос.

Дренчерні системи пожежогасіння встановлюються над дверима у вигляді разбрызгивающих сопел. При спрацюванні датчика чутливого до диму, автоматично відкривається клапан на контурі і починається розпилення води. Ця система не захищена від помилкових спрацьовувань. При помилці роботи автоматики помилкові спрацювання трапляються дуже часто.

Система автоматичного пожежогасіння
Система автоматичного пожежогасіння

Вся система контролюється від пульта диспетчера, який може скасувати спрацювання установки при помилкової тривоги. Стан в приміщенні оцінюється датчиками диму які можна знайти ohrana.ua при перевищенні межі допустимих норм від датчика йде сигнал на пульт диспетчера. Диспетчер після визначення ситуації приймає рішення щодо вирішення проблеми.

Система пожежогасіння заживлення точками пожежної тривоги. Така точка являє квадратний датчик з стікляшкою всередині. На склі встановлені контакти, при роз'єднанні їх відбувається спрацювання системи. При виявленні загоряння необхідно розбити скло датчика.

Система пожежогасіння є дуже ефективною при захисті будівель з великою площею від загорянь і пожежі. Система не вимагає складного обслуговування і великих витрат. Обслуговуються в основному автоматика і приводу насосів. Виконуються перевірки системи на витоку. Головне правильна установка системи з дотриманням усіх вимог.