Основні принципи автономної газифікації дачі Самим недорогим і доступним видом палива для забезпечення функціонування системи опалення дачі в нашому регіоні є газ. На жаль, не всі дачні ділянки мають магістральні трубопроводи, тому в таких випадках доводиться розглядати варіант автономної газифікації на зрідженому газі.

Якщо дачі використовується під житло тільки в період вирощування і збору врожаю, то затівати фундаментальну газифікацію заради однієї плити для приготування їжі недоцільно: можна обмежитися простим підключенням балона. Ну а якщо стоїть завдання забезпечення заміського будинку опаленням в холодну пору і гарячою водою круглий рік – тоді подібні процедури цілком виправдані.

Основним елементів автономної газифікації є резервуар для зрідженого палива, який називається газгольдерів: його заповнюють пропан-бутанової суміші. Також в систему входить запірна арматура, автоматичний регулятор тиску та трубопровід, що забезпечує подачу палива. Розміри газгольдера бувають різні, що дає можливість запастися необхідним обсягом скрапленого газу на термін опалювального періоду, в залежності від загальної площі приміщень, що обігріваються на дачі. Газгольдери можуть монтуватися на поверхні ділянки, а можуть і закопуватися в землю. Обраний спосіб установки газового резервуара безпосередньо залежить від кліматичних особливостей в даній місцевості – при наявності великих морозів у зимовий час краще вибрати підземний спосіб монтажу, так як подібні погодні умови можуть безпосередньо впливати на технологічний процес переходу палива з рідкого стану в газоподібний.

Надземну установку газгольдера зазвичай практикують у теплих кліматичних зонах, де загрози промерзань немає. При будь-якому типі установки резервуар додатково захищають від корозії, забарвлюючи його, або, у випадку з підземним розміщенням, покривають

Основні принципи автономної газифікації дачі
спеціальною смолою і полімером. З урахуванням вибухопожежонебезпечності скрапленого газу існують певні правила використання газгольдера. Приміром, суворо забороняється його заповнювати більш, ніж на 85%, адже у разі підвищення температури зріджений газ може значно збільшити свій об'єм і при повному заповненні резервуар просто лопне. Дуже важливою умовою є розміщення всіх опалювальних приладів вище рівня землі, так як при витоках газ має властивість накопичуватися в нижніх ділянках. Обов'язково потрібно проводити регулярні перевірки на предмет герметичності всіх стиків і забезпечити природне вентилювання всієї газової системи.