Особливості та види спліт-систем Такі види кондиціонерів як спліт-системи користуються великим попитом серед споживачів, що обумовлено їх перевагами, якщо порівнювати з іншими видами кліматичного обладнання.

Подібні пристрої можуть використовуватися в різних областях, наприклад, в житлових будинках, промислових або напівпромислових об'єктах. Асортимент таких кондиціонерів можна побачити за наступним посиланням - veter-spb.com.

Особливості та види спліт-систем

Для чого призначаються і якими конструктивними особливостями володіють

Пряма функціональна завдання будь-якого кондиціонера – охолоджувати повітря в приміщенні. Що стосується спліт-систем, то деякі моделі такої кліматичної технікою можуть прогрівати навколишній повітря. Моделей таких кондиціонерів велика кількість, і вони знаходять застосування в житлових спорудах, виробничих цехах, офісах, торгових центрах і так далі.

Широкий діапазон застосування обумовлюється тим, що вся техніка відрізняється унікальною і різною продуктивністю. Якщо планується монтаж спліт-системи в житловому приміщенні чи іншому будинку невеличкий площі, то пристрій може мати потужність не більше 7 кВт. А ось в напівпромислових будівлях буде потрібно установка більш потужного обладнання, порядку до 17 кВт. Що стосується виробничих об'єктів, тут і зовсім встановлюються моделі з потужністю від 17 до 25 кВт.

Спліт-системи відрізняються від класичних моноблочних кондиціонерів. По своїй конструкції, подібні системи поділяють холодильний контур на два блоки. Зовнішній блок монтують зовні приміщення, а внутрішній, безпосередньо, всередині. Що стосується віконного пристрою, то воно складається з єдиного блоку, тому їх просто не назвеш спліт-системою. Для кондиціонування повітря при побутових умовах достатньо задіяти один блок, розташований усередині приміщення.

Проте, буває така необхідність, коли потрібна підтримка різної температури повітря в двох окремих кімнатах, і в цьому випадку на допомогу приходить другий встановлений внутрішній блок. Подібний варіант монтажу кліматичного обладнання носить назву мульти-спліт системи.

Що стосується робочого принципу обладнання, то воно ґрунтується на перетворенні хладагента з одного стану в інший. Для здійснення даної мети залучається кілька основних вузлів. Зовнішній блок оснащений компресором, конденсатором, фільтром, вентилятором, а внутрішній блок застосовується в якості випарника. Якщо планується застосовувати кліматичне обладнання і для того, щоб обігрівати приміщення, то активізується зворотний процес: зовнішній блок виконує роль випарника, а внутрішній відповідає за конденсацію. Перш ніж відправлятися в магазин побутової техніки за придбанням того чи іншого виду кондиціонера, слід грамотно визначитися з його видом, спираючись на деякі основні фактори: яка функціональна площа відводиться для роботи обладнання, потрібно наявність додаткових характеристик, необхідна функція, що дозволяє обігрівати приміщення і багато іншого.

На даний момент спліт-системи випускаються багатьох видів, де кожні відрізняються позитивними і негативними якостями. Так, сучасне кліматичне обладнання, а точніше, спліт-системи, можуть бути настінними, канальними, касетними, колонними, напольно-стельовими.