Як ремонтувати стару цегляну кладку Цегляна кладка – досить міцна конструкція і досить довговічна. Але, з плином часу, в ній можуть з'являтися різні дефекти, які вимагають своєчасного ремонту.

Однією з проблем може стати вивітрювання цементних швів. У цьому випадку вся споруда буде піддана тепловтрати. Усувають такий дефект за допомогою методу розшивки шва. Старий розчин видаляють.

Як правило, така кладка може бути не лише в будинку, на дачі, але і у допоміжних спорудах на ділянці. Навіть стіна, збудована біля таких споруд, як мангали, барбекю, можуть з часом мати потребу у видаленні дефекту на стіні з цегельної кладки, що захищає мангал від вітру або дощу.

Як ремонтувати стару цегляну кладку
Але, звичайно, мова йде про будь цегляній кладці. Утворилося простір промивають водою і заповнюють свіжим розчином, розгладжуючи його спеціальним інструментом. Після цього стіни очищають від забруднень і фарбують.

Споруди, що служать кілька років, накопичують перемичку в цегельній кладці. Перемички виправити не так просто, для цього необхідно затратити час. У утворилися мікроотвори у старому розчині за допомогою шприца впорскують свіжий цементний склад.

Таку процедуру проводять під тиском до 0,6 МПа, і тому заповнюються навіть мікротріщини. Для цієї мети використовують такий цемент марки, як 400. Додатково, місця утворення перемичок зміцнюють залізними швелерами, які захищають відновлені частини цегляної кладки.

Якщо ж у кладці з'являються тріщини великі, то їх ремонтують, нагнітаючи цементний розчин під тиском, або просто замазують розчином з застосуванням шпателя. Якщо в стіні є значні пошкодження – цегляну кладку на даній ділянці перекладають знову. Для цього ділянку розбирають і кладку роблять за звичайною технологією.

Стіни зі старою кладкою можна додатково укріпити з використанням армованої сітки. Уздовж стіни потрібно встановити опалубку, закріпити на неї сітку, а потім залити простір цементним розчином. Отриману конструкцію облицьовують цеглою або будь-яким іншим матеріалом.