Проект опалення Поняття «комфорт» і «зручність» будь-якого приміщення, будь то квартира, приватний будинок або офіс, немислимі без сприятливої температури повітря.

Монтаж систем опалення в більшості заміських будинків виконаний вкрай неграмотно, тому нерідкі випадки, коли в одній кімнаті буває дуже жарко, в іншій – надто холодно, а знаходження в подібному місці в цілому не залишає найкращі враження.

Саме з цих причин будь-які монтажні та сантехнічні роботи необхідно проводити, попередньо склавши проект опалення.

Чому настільки важливо планувати монтаж систем опалення та не є така міра другорядною? Розглянемо лише декілька аргументів на користь проекту опалення.

  • Самі по собі сантехнічні роботи і встановлення джерела тепла (радіатора, котла) не вирішують проблему належного теплопостачання, так як в кожному конкретному випадку, навіть при однаковій площі приміщень, нагрів буде різної інтенсивності. На здатність кімнати проводити і утримувати тепло впливає цілий ряд факторів: товщина стін, матеріал оздоблення фасаду будівлі, висота стель, якісні характеристики перекриття і т. д. Проект опалення враховує всі перераховані особливості, направлений на розробку і монтаж систем опалення за такою схемою, ефективність якої буде максимальною, причому в різний час року.
  • У проект опалення також входить створення цілісної системи обладнання, де функціональна роль кожного елемента, від опалювального приладу до трубопровідної конструкції, продумана аж до зовнішнього вигляду. Це повністю виключає монтаж систем опалення з завужені діаметром трубопроводу або неправильним вибором котла/радіатора, що є найбільш типовою помилкою неспеціалістів, що приводить до істотних тепловтрат.
  • Економічна сторона питання теж має не останнє значення. З одного боку, сантехнічні роботи та монтаж систем опалення в відсутність проекту позначаються на можливості подальшого ремонту: без технічних відомостей про прокладання комунікацій заміна що вийшли з ладу елементів вельми скрутна і, як правило, буде потрібно повне переобладнання. А з іншого, недостатній або надмірний обігрів приміщення спричинить використання додаткових енергоспоживаючих приладів (обігрівачів/кондиціонерів), що виллється в зайву (і чималу) статтю витрат.
  • Нарешті, всі монтажні та сантехнічні роботи повинні проводитися на законних підставах, тобто обов'язково наявність дозволів від відповідних інстанцій. Слід знати, що саме проект опалення є тим документом, без якого отримати згадані узгодження неможливо.
  • Таким чином, справедливим буде висновок, що заплативши за планові розробки один раз, можна убезпечити себе від бюрократичних зволікань на майбутнє, провести більш якісні монтажні та сантехнічні роботи, створити в приміщенні сприятливу температуру, а також значно заощадити!