Які бувають труби для каналізації Облаштування ефективної і надійної системи каналізації в будинку є запорукою комфортного проживання та повноцінної життєдіяльності сім'ї. Щоб це робити, необхідний хороший навик у проведенні сантехнічних робіт, а також правильний вибір труб для системи, найбільш підходящих для конкретних експлуатаційних умов і завдань.

Так як в будівельному супермаркеті пропонується багатий вибір каналізаційних аксесуарів, без поради фахівця не обійтися. Також не завадить знання хоча б загальних характеристик труб для каналізації, щоб визначити для себе загальний напрямок пошуку.

І так, труби для каналізації бувають:

1. Керамічними. За допомогою цього типу труб влаштовують зовнішні проточні системи, що функціонують без внутрішнього напору. Як правило, вони оснащені простою і надійною системою стикування, так що зварювання не потрібно. Зверху такі труби покриваються захисним шаром глазурі, що перешкоджає хімічного впливу. Також труби обпалюють, підвищуючи їх стійкість до впливу вологи. Даний тип каналізаційного трубопроводу зустрічається досить нечасто.

2. Залізобетонними. Також призначені для безнапірного відводу різних стічних вод. Є більш сучасним і надійним аналогом керамічних труб, дублюючи їх функціонально. Бетонні системи міцні, водонепроникні, стійкі до морозів. Як правило, системи з використанням залізобетонних труб монтують на глибині від двох до шести метрів. Такі труби, як правило, мають великий діаметр і використовуються виключно на вулиці.

3. Азбестоцементними. Даний матеріал є однією з різновидів бетону, відрізняючись великою дешевизною. Завдяки фізичним властивостям азбесту, азбестоцементні труби під дією вологи ще більше ущільнюються. Завдяки більш високій міцності на розтяг можуть застосовуватися в системах під напором.

4. Сталевими. Досить недорогий і зручний в обробці матеріал, що зберігає свої властивості навіть при високих температурах. Але велика вага і слабка опірність корозії визначають зону застосування сталевих каналізаційних трубопроводів виключно в промисловій сфері, де з їх допомогою транспортують хімічні і нафтові відходи.

5. Чавунними. Відрізняються набагато більшою стійкістю до корозії, у порівнянні зі сталлю. Раніше були монополістами в каналізаційних системах, особливо в багатоквартирних будинках: найчастіше їх застосовують для пристрою стояків. Але

Які бувають труби для каналізації
велику вагу і внутрішня шорсткість, унаслідок якої відбувається поступове накопичення бруду, є істотними недоліками. До того ж, чавун неможливо зварити між собою, тому доводиться застосовувати спеціальні з'єднувальні пристрої для створення герметичних стиків.

6. Полімерними. Найсучасніший варіант каналізаційних труб, що володіють високими експлуатаційними характеристиками. Для їх виготовлення використовуються полімери декількох видів, що дає можливість досягти функціонального розмаїття.