Плюси і мінуси цегляного будівництва Всім відомо, що останнім часом технології зробили крок далеко вперед, в слідстві чого з'явилося безліч нових способів будівництва будинків з використанням сучасних будівельних матеріалів.

Однак, незважаючи на це, класичний цегла продовжує користуватися чималим попитом. Він відрізняється чудовими експлуатаційними характеристиками (довговічністю, міцністю), до того ж, з нього можна створювати складні архітектурні форми і декоративні деталі в процесі кладки стін. everest-dom.com - дана компанія займається будівництвом якісних і надійних будинків із цегли.

Плюси і мінуси цегляного будівництва

Цегла є найбільш дорогим і найпрестижнішим будівельним матеріалом. Будинок, побудований з цегли, легко простоїть близько 100 років і без проблем стане сімейною фортецею, в якій будете жити ви, ваші внуки і правнуки. На користь цегляного будинку можна відзначити його теплоту, затишок і стійкість до негоди і іншим руйнівним зовнішнім чинникам. Його сміливо можна називати «фортецею».

Переваги цегляних будинків

Варто відразу обмовитися, що сучасні цеглу значно відрізняються від тих, які використовувалися в радянський час для будівництва будинків. Сучасний цегла представлений у вигляді кераміки, невеликий за вагою і при цьому відрізняється наявністю багатьох отворів, завдяки яким матеріал отримує чудові параметри теплоізоляції. Таким чином, якщо взяти 80-сантиметрову стіну, викладену з цегли і додатково не оснащену теплоізоляційними матеріалами, то її сміливо можна порівняти з 2-х метровою стіною, викладеної з дерева.

Тим не менш, головною перевагою цегли можна назвати його властивість зберігати тепло всередині споруди. При цьому, даний будівельний матеріал відрізняється своїм тривалим експлуатаційним терміном. Це найбільш міцний і надійний матеріал, але важливо, щоб процес його виробництва були дотримані всі технології виготовлення.

Крім збереження тепла і довговічності, цегла може похвалитися й іншими позитивними якостями. Він відповідає нормам пожежної безпеки, адже не піддається горінню. До того ж, в тілі цегли ніколи не почнуться процеси гниття, його не зіпсують якісь шкідники, що стосується і атмосферних опадів і прямих сонячних променів. До речі, цегла пропустить в будинок стільки повітря, скільки потрібно для оптимального мікроклімату. А в літній час року запобігає перегрівання повітря.

Великий потенціал цегли як будівельного матеріалу, полягає також у його архітектурній пристосованості, він може бути будь-яких форм, найбільш виразних, завдяки чому доступно втілення найсміливіших дизайнерських задумок. Будувати можна будь-які споруди, починаючи авангардним круглим будинком і закінчуючи складним класичним готичним собором.

Цегляні будинки і їхні негативні якості

На даний момент оздоблення цегляного будинку доступна в декількох варіантах. Однак, негативне якість, в першу чергу полягає в тому, що деякі оздоблювальні матеріали повинні бути застосовано в обов'язковому порядку. До того ж, небажаною рисою цегли можна відзначити його гігроскопічність. Важливо якісно опалювати будинок, адже цегла вбере в своє тіло воду як губка. В іншому випадку велика ймовірність, що в матеріалі накопичиться дуже багато вологи і вогкості.

Цегляний будинок – не кращий варіант, якщо ви будуєте споруда для тимчасового проживання. Якщо не опалювати такий будинок на протязі тривалого часу, то, коли ви увійдете в нього, відчуєте себе ніби в підвалі, він буде сирим і холодним.