Плюси і мінуси газобетону Серед великого переліку будівельних матеріалів вже довгий час лідируючі позиції займає газобетон. Подібний матеріал по своїй екологічності може конкурувати з усіма улюбленої деревиною або цеглою.

Як тільки газобетон з'явився на прилавках магазинів, багатьох цікавлять його позитивні і негативні якості, які ми розглянемо в цій статті. Проекти будинків, побудованих за допомогою газобетону можна подивитися тут - evastroy.ru.

Плюси і мінуси газобетону

Газобетон – відносно дешевий будівельний матеріал, для виробництва якого застосовується виключно натуральну сировину, таку як кварцовий пісок, цемент та вапно. Справедливості заради варто відзначити, що не всі сучасні виробники зізнаються, що додають до складу так звані «відходи» - золу, шлаки і так далі.

Газобетон вважається легким і міцним матеріалом з пористою структурою, що використовуються для будівництва будинків. Виходячи з цього, щоб побудувати будинок з нього, зовсім не обов'язково орендувати спеціальну вантажопідйомну техніку. Блоки випускаються великих розмірів, що дозволяє скоротити час будівельних робіт, а також полегшити сам процес будівництва. Велика пористість відіграє і позитивну сторону, так як знижується еластичність і стійкість матеріалу на вигин. З цієї причини дуже важливо грамотно і якісно облаштувати фундамент, інакше, якщо він, навіть незначно, але зміниться, то велика ймовірність, що матеріал дасть тріщину. Професійні будівельники рекомендують для газобетонних будинків облаштовувати фундамент стрічкового виду або будувати цокольні поверхи з висококласного бетону. Однак, такі рішення здатні збільшити кінцеву вартість будівництва у декілька разів.

Завдяки пористій структурі матеріалу стабілізується мікроклімат у всьому приміщенні. Однак, по закінченні певного часу в тих самих порах скупчується волога, із-за чого можуть утворюватися тріщини. Обробляючи стіни забороняється використання штукатурки без грунтовки або обклеювання поверхонь паперовими шпалерами. З-за цього обробний матеріал просто може відволожитися і відшаруватися.

Одне з ключових якостей газобетону полягає в його теплопровідності, показник якої залежить від рівня пористості вироби. Якщо щільність буде високою, значить будинок не зможе якісно утримувати тепло. Звичайно, є можливість економії коштів на утеплювачі, для чого потрібно використовувати менш щільний, але, в свою чергу, і менш міцний матеріал. З цієї причини зараз газобетон не застосовують при будівництві багатоповерхівок, а в якості утеплювача він використовується з полюванням. Якщо вам потрібно побудувати малоповерховий будинок, дачу або котедж, то даний будівельний матеріал сміливо можна називати незамінним.

Варто зауважити, що в процесі виробництва газобетонних блоків чітко стежать за розмірами матеріалу і його формою, що стосується і країв. У будь-якому випадку, при бажанні ви легко зможете обробити газобетон вручну. Він ріжеться, пиляється і так далі, в слідстві чого йому можна надати будь-розмір або форму. Зауважимо, що газобетонний блок погано тримає дюбеля, тому рекомендується застосування саморізів.

Відштовхуючись від достоїнств і недоліків цього інноваційного матеріалу, він вважається актуальним і затребуваним. В якості основи або ущільнення він використовується практично у 50% ситуацій будівництва. Єдине – треба вміти з ним поводитися і знаходити йому гідне і правильне застосування.