Про узаконення перепланування зробленої Буває так, що власник квартири, який самостійно без будь-якого дозволу, зробив перепланування. У нього все ж є можливість зробити її законною після того, як реконструкція завершиться.

Щоб це зробити, власнику слід подолати певні етапи:

1. Спочатку слід проконсультуватися у житловій інспекції з того, яким чином узаконюються споруди.

2. Далі готується ескіз вже зробленої перепланування.

3. Потім береться план будинку з кожним поверхом.

4. До проекту в обов'язковому порядку прикладається текстове пояснення.

5. Обов'язково повинен бути в наявності технічний паспорт квартири з вже проведеної переплануванням.

Зважаючи на той факт, що сама перепланування, в принципі, вже була проведена, комісія буде дивитися на всі документи не для того, щоб дати дозвіл або заборону на будь-які роботи, а в її обов'язки увійде перевірка безпеки вже готової перепланування. Якщо всі ваші дії були проведені за встановленими нормами, то комісія, можливо, дасть вам формальну згоду. Якщо порушення в процесі реконструкції були допущені, власник буде зобов'язаний заплатити штраф, а також усунути всі наслідки перепланування.

Абсолютно не важливо, чи проводиться узаконення перепланування своєчасно або з якихось вагомих причин після її звершення, всі документи, необхідні комісії, будуть однаковими. Після того, як ви з комісією все погодите, піде приймання вже перепланованої квартири за актом інспектором і реєстрація всіх модифікацій в БТІ.

Наслідки після незаконного перепланування

Якщо реконструкція або перепланування квартири проводиться незаконно, то це завжди тягне за собою велику кількість погані наслідки для власника квартири, якщо він не стане оформляти потрібні документи в певний час. На власника до суду в праві подати житлова інспекція або сусіди, а також абсолютно всяка організація з експлуатації, яка відповідає за те, щоб конструкція була цілісною. Кожен громадянин повинен довести, що всі зміни, які вносилися у конструкцію, відповідають нормам і, в процесі перепланування не були ущемлені права або ж зроблена небезпеку для проживання інших осіб.

Слід зазначити, що суд може накласти на власника штраф, а також і те, що квартиру доведеться повернути в первісний стан.

Джерело: advokat-bti.com.ua