Принцип пристрою водогрійного змішувача У ситуаціях, коли гаряче водопостачання за тими чи іншими причинами відсутнє або здійснюється з великими перебоями, не завжди потрібно затівати дорогі заходи по установці електричних баків і бойлерів: іноді цілком достатньо придбати водогрійний змішувач.

Особливо це актуально для заміських будинків з нерегулярним проживанням, де монтаж дорогих систем не цілком виправданий. З вигляду такий змішувач крупніше традиційних, із-за наявного всередині водонагрівача та іншої апаратури: його робота здійснюється за допомогою електричної енергії, що подається за допомогою приєднаного трубопроводу.

Конструкція водонагрівача включає в себе кілька ступенів захисту:

1. УЗО. Забезпечує безпеку користувачів при виникненні пробоїв електрики, а також стабілізує роботу приладу в разі перепадів напруги.

2. Датчик. Розташований у камері нагрівання і контролює температуру води: при нагріванні її вище ніж 60 градусів виробляє відключення Тена, а при зниженні температури – знову його включає.

3. Захист від сухого режиму. При відключенні води або при падінні її тиску нижче 0,4 атм. Відбувається блокування електроенергії. Також запобіжник спрацьовує і при встановленні занадто великого тиску в трубопроводі, понад 7 атм.

Принцип пристрою водогрійного змішувача

4. Демпфер. Даний силіконовий або пластиковий елемент, розташовуючись всередині змішувача, захищає його при виникненні гідроударів.

5. Водонепроникна оболонка. Виготовлений по європейським стандартам, вона забезпечує безпеку в роботі електричного обладнання змішувача.

Популярність водогрійного змішувача пояснюється його здатністю практично миттєво давати гарячу воду, наповнюючи навіть досить великі ємності. Дуже зручна система налаштувань, що дає можливість виставити будь-яку необхідну температуру нагрівання: після цього робота приладу здійснюється в автоматичному режимі. Компактність приладу робить його дуже зручним, не захаращуючи простір на місці установки. При всьому цьому вартість водогрійного змішувача не дуже висока.

Встановлюється подібний прилад на одному крані: забезпечення подібними змішувачами всіх точок подачі в будинку не вигідно з точки зору економічності: в такому випадку краще відразу купити електричний бойлер. Наявність нормуючого клапана дозволяє пристрою самостійно встановлювати ту швидкість протікання води, яка забезпечить нагрівання до потрібної температури. Через пристойної потужності водонагрівача, рекомендується забезпечити його автономної проводкою.