Чавунні каміни Чавунний камін — це своєрідний гібрид звичайного каміна, має опалювальні функції і незвичайний вигляд. Враховуючи цей факт, виробники пропонують велику добірку печей і камінів.

Іноді, складно зупинитися на конкретній моделі. Проте знавці і цінителі комфорту традиційно воліють користуватися чавунними камінами.

Крім того, що вони володіють чудовим декором, так ще чудово обігрівають житлове приміщення. А окремі екземпляри навіть забезпечені пристроєм для підключення до системи водопостачання. Такого каміна цілком під силу впоратися з відсутністю гарячої води.

Існують модифікації, в які вмонтовано духова шафа поверхню для варіння. У цьому випадку камін включає в себе відразу дві функції. Звичайно, зовнішній вигляд також дуже важливий, тому сучасні чавунні каміни володіють різними візерунковими елементами і незвичайною фактурою. При спогляданні такого каміна створюється умиротворений, романтичний настрій.

Чавунні каміни
Чавунні каміни

Чавунні каміни випускаються газові і дров'яні. Для дров'яного каміна підійде підсушений хмиз, дрова, кам'яне вугілля або пресовані брикети, отримані при переробці деревини. За рахунок низької собівартості, простого монтажу і тривалої роботи при мінімумі палива, каміни користуються особливою популярністю в заміських будинках і дачах. Вони довговічні, безпечні, мобільні й компактні. При цьому рівень їх ККД дорівнює 85%.

Все б добре, тільки чавунні каміни бояться вологості. До того ж для монтажу конструкції потрібно високий димар. Порівняно з іншими видами камінів, чавунні вироби остигають швидше цегляних, а нагріваються трохи повільніше металевих.

По своїй конфігурації каміни можуть розміщуватися в кутку, біля стіни і посередині кімнати. Конструкція топкової частини буває закритою і відкритою. Хорошу тепловіддачу має камін зі склом. До того ж це дозволяє дивитися на вогонь у топці. В цілому чавунний камін — це готове до використання виріб.

Чавунні каміни
Чавунні каміни

Особливо уважно потрібно поставитися до монтажу димаря. Для його установки використовують керамічну трубу або сендвіч-трубу. Головне, щоб у труби була якісна ізоляція. А її розмір повинен відповідати всім вимогам виробника, щоб уникнути критичних помилок. Придбати камін можна в спеціалізованому магазині, де неважко підібрати потрібний варіант.