Які бувають домашні системи очищення води Наявність в будинку хорошою, придатної для споживання води є одним з головних умов для нормального проживання. Так як вода з стаціонарного водопроводу в наш час часто досить забруднена, для її очищення застосовуються спеціальні фільтраційні системи додаткової очистки.

У вільному продажу можна зустріти наступні види водних фільтрів:

1. Сорбційні. Являють собою глечик, обладнаний фільтром на основі активованого вугілля. Продуктивність таких пристосувань не дуже велика, і приблизно становить 2-3 літри в кілька годин. змінні картриджі в основному розраховані на 200-220 літрів, після вичерпання ресурсу їх потрібно обов'язково міняти. Такі глечики найзручніше застосовувати на дачі для невеликої сім'ї з 2-3 осіб.

2. Проточні. Досить старі винаходу, можуть бути у вигляді насадок на кран, стаціонарних фільтрів, вбудованих в змішувач, або стаціонарних, вбудованих в саму систему водопроводу. В цілому також являють собою змінювані касети на основі активованого вугілля, але, на відміну від глечиків, здатні очищати більш значні обсяги води. Найчастіше застосовується різновид вбудована у водопровідну систему, вона ще носить назву колбочковой: фільтр такого пристосування здатний очищати воду практично від будь-яких домішок, крім шкідливі мікроорганізми.

3. Мембранні. Стаціонарні фільтраційні системи з великою продуктивністю. Набір змінних фільтрів має велику прохідність і здатний очистити до 75-ти тисяч літрів води. Швидкість роботи пояснюється наявністю зворотного промивання фільтруючих мембран за рахунок струму води. У цикл очищення включається також проходження води через ряд очищувачів колбочкового типу. Окремі моделі здатні також освітлювати воду методів адсорбції. До недоліків мембранного фільтра зазвичай відносять його значні розміри.

Які бувають домашні системи очищення води

4. Зворотний осмос. Робота даного принципу побудована на тому факті, що молекули води мають найменшим розміром серед будь-яких інших молекул. Завдяки цьому факту були створені мембрани, які не пропускають крізь себе нічого більшого, ніж розмір водної молекули. Для здійснення такого процесу необхідно великий тиск і значний час, тому системи зворотного осмосу мають накопичувальні ємності.

5. Ультрафіолетовий. В даному типі очисника проводиться очищення води від шкідливих бактерій. Попередньо очищену від великих частинок воду згодом піддають опроміненням за допомогою ультрафіолету.