Різновиди дерев'яних стін Після закладання фундаменту наступним етапом будівництва будинку є зведення стін, чи вертикальних огороджувальних конструкцій службовців в якості опор даху і перекриттів, розділяючи будинок на окремі приміщення.

Дуже важливо, щоб стіни були стійкі як до вертикальних, так і горизонтальних навантажень, відрізнялися міцність, вогнестійкість, довговічність, забезпечуючи комфортний мікроклімат всередині будівлі. Досить часто в якості матеріалу для стін вибирається деревина.

Відповідний варіант для малоповерхових будівель. Дерев'яні стіни можуть бути брущатими, з колод, каркасними і щитовими. Стіни рубленого типу потребуватиме додаткового посилення фундаменту. Каркасна різновид стін передбачає можливість цегляної облицювання або додаткових ізолюючих заходів, що значно підвищують експлуатаційні характеристики споруджуваного будови.

Загалом кожна з різновидів дерев'яних стін має наступні особливості:

1. Брущаті. Влаштовуються шляхом горизонтального укладання брусів, що дозволяє додатково обробляти їх механічним шляхом. Різні конструктивні поглиблення зазвичай робляться на деревообробних фабриках, що значно спрощує монтаж і підгонку окремих елементів. На швах прокладається клоччя, забезпечує герметичність стін: можливо також додаткові захисні заходи у вигляді обшивання дошками чи укладання цегли. При цьому між кладкою і брущатий стіною необхідно залишити зазор в 5 - 7см.

2. Січені. Дуже міцні, теплі і довговічні стіни, вимагають чималих витрат як матеріалу, так і сил. Являє собою ряди колод горизонтального укладання, зі зв'язкою на кутах у вигляді врубок. Дуже важливо, щоб використовувані колоди були ретельно підібрані по діаметру, при цьому самими товстими укладається перший ряд. Для ізоляції швів також використовують клоччя, при чому перший раз вона закладається відразу по завершенню будівництва, а другий раз – після двох років, коли стіни всядуться.

3. Каркасні. Набагато менш трудомісткий спосіб, порівняно з двома попередніми. Складові елементи мають вигляд каркасів, обшитих з обох сторін аркушами або погонажными ламелями. Такий вид стін відрізняється малою масою і відсутністю усадки, що дає можливість продовжувати необхідні оздоблювальні роботи відразу по закінченню зведення стін. В якості рами каркасної

Різновиди дерев'яних стін
застосовується тонка дошка (50 мм) достатньої ширини (від 10 см – для несучих стін). Внутрішня частина каркаса обшивається будь-яким підходящим матеріалом – гіпсокартоном, дошками, вагонкою. Зовнішня частина облицьовується більш стійким матеріалом типу сайдинга або тесу. Внутрішні порожнини при цьому заповнюються тим чи іншим ізолятором.

4. Щитові. Складові елементи виготовляються в заводських умовах, що робить зведення щитових стін швидким і простим, з можливістю відразу приступати до обробки. Перед початком роботи облаштовується нижня обв'язка, для чого використовується оброблені антисептиками брус: цей елемент буде основою для щитів.