Бітумна мастика на захист фундаменту При зведенні будівлі будь-якого типу і призначення варто подбати про його довговічності і міцності. Як відомо, навіть міцний на вигляд бетон з часом зруйнується під дією вологи.

Щоб уникнути серйозних наслідків, необхідно проводити гідроізоляційні роботи.

Обмазку фундаменту часто проводять будівельним бітумом. Головний плюс цього матеріалу — невисока вартість при непоганих характеристиках. Але його доводиться постійно підігрівати, щоб підтримувати оптимальну для нанесення консистенцію. Щоб спростити і прискорити роботу, до складу бітуму ввели полімерні добавки.

Переваги

Гідроізоляційна мастика, отримана таким способом, створює водонепроникну безшовну плівку на поверхні бетону. Вона володіє високою еластичністю і міцністю. Виробляють її в рідкому вигляді, повністю готовою до роботи, що дозволяє економити час, адже потреба в постійному підігріві відпадає.

Чистий бітум застигає дуже швидко, вдається покрити невелику ділянку, потім доводиться розігрівати складу. Полімеризація (схоплювання) мастики відбувається за 4-6 годин. Якщо додати розчинник, вона стане менш в'язкою. У такому разі термін полімеризації може збільшитися ще на 3-4 години.

Гідроізоляційні роботи з використанням даного матеріалу можна проводити навіть при мінусовій температурі. При цьому необхідно очистити поверхню від снігу та льоду і прогріти газовим пальником або будівельним феном. Якщо замерзла рідина залишиться під шаром мастики, то навесні вона руйнуватиме бетон.

Для кращої адгезії перед нанесенням гідроізоляції поверхню варто прогрунтувати бітумно-полімерним праймером. Ще одна обов'язкова умова — основа не повинна бути свіжим, «сирим». Тобто якщо обробляється фундамент, то роботи проводяться не раніше, ніж через 4 тижні після заливки.

Полімерна гідроізоляційна мастика володіє безліччю достоїнств: не пропускає вологу, не тріскається від перепадів температури, покращує тепло - і звукоізоляційні властивості будівлі, на неї не впливають кислоти і лугу. Серед розмаїття вироблених товарів є мастики з кольоровими пігментами. Такий склад здатний не лише захистити, а й прикрасити будинок. При всьому цьому він екологічно безпечний, може використовуватися всередині приміщень і цілком доступний за вартістю.