Найефективніші способи прочищення каналізаційних засмічень Багатьом доводилося стикатися з засміченою каналізацією. Зазвичай таке трапляється в ті моменти, коли ніхто цього не чекає, і якщо швидко усунути засмічення, то може постраждати не тільки комфорт, але і якість самого сантехнічного обладнання.

Профілактичні і очищаючі методи в цілому схожі між собою, але при цьому використовуються різні засоби. Так, буває механічний, хімічний і термічний спосіб очистити каналізаційний засмічення. Однак, більшу ефективність являє собою комбінація декількох методів. Якщо вам знадобилася прочищення, то про це написано prochistka-msk.ru.

Найефективніші способи прочищення каналізаційних засмічень

Профілактичні методи

Час від часу необхідно проводити заходи, які виключать можливість появи засмічення. Сливи раковини, ванни і душової кабіни слід обладнати захисними гратами, яка запобігає попадання волосся або дрібного сміття в труби. Приблизно один раз на місяць слід проводити профілактичні роботи з застосуванням спеціальних засобів або вантуза. Якщо ви миєте жирну посуд, то після цього змийте залишки жиру по трубах, для чого слід залишити гарячу воду включеною на 1 – 2 хвилини. І, само собою, не викидайте великий сміття в унітаз.

Механічний спосіб усунення засмічень

Даний метод актуальний, коли потрібно зруйнувати тверді відкладення, або якщо просвіт труби забився сміттям і сторонніми предметами. Для здійснення даного методу слід скористатися крученим сталевим сантехнічним тросом з насадкою, яка виконується у вигляді спіралі, гачка або йоржа.

Перш ніж приступати до очищення труби, зніміть сифон або гидрозатворное коліно, а в саму трубу налийте трохи гарячої води. Легше всього чистити, коли вам буде допомагати напарник. Спосіб не являє собою нічого складного: трос насадкою вперед необхідно ввести в трубу і повільно просувати його до тієї точки, де передбачається наявність засмічення. Як тільки трос починає впиратися, обертайте трос. Обертання буде передаватися по всій довжині троса, в результаті чого зруйнується засмічення. У разі, коли в трубі застряг великий сміття, трос може його отримати.

Ще один, також користується популярністю спосіб – використання вантуза. Завдяки цьому нехитрому пристосуванню в трубі створюється надлишковий тиск, внаслідок чого засмічення або проштовхується, або руйнується. Вантуз буде більш ефективним, якщо його поєднувати з хімічною чисткою.

Хімічна очистка засмічень

Кислоти і луги, як відомо, здатні руйнувати забруднення, на чому і грунтується даний метод очищення. Лужні засоби найкраще «знищують» жирові забруднення, а кислотні – органічні. У слідстві, перш ніж приступати до методу, ознайомтеся зі складом кошти. До того ж, не варто забувати, що кислий розчин може нашкодити чавунної труби, і, якщо у вашому будинку пролягають старі труби, то слід бути обережним. Даний метод слід здійснювати строго по інструкції, яка вказується на упаковці, лише в цьому випадку він буде ефективним і безпечним. По суті, досить залити засіб в трубу, почекати деякий час і промити струменем гарячої води, після чого додатково можна впливати вантузом.